Mano auginamos veislės

Mano manymu blogų triušių veislių nėra, visos veislės daugiau ar mažiau populiarios ir ūkiškai naudingos.Kiekvienas augintojas pasirenka sau mieliausias triušių veisles. Kaip rodo Vakarų Europos veislinių triušių augintojų patirtis daug veislių auginti norint siekti gerų rezultatų veislininkystėje neverta.
Geriausi Europos augintojai dirba su viena ar dviem triušių veislėmis. Norint vykdyti kryptingą selekcinį darbą, kiekvienos veislės reikia turėti bent 10 patelių ir nemažiau 3 patinų. Aš auginu stambių veislių triušius- tai Belgijos milžinai ir Pancūzijos-Vokietijos avinai.


BELGIJOS MILŽINAI – tai visų stambiausia, prestižinė veislė.

Šios veislės triušis yra aukštos stovėsenos, tvirtomis priekinėmis kojomis, plataus ir ilgo liemens, turi stambią galvą su didelėmis stačiomis ausimis. Patinų galva platesnė, patelių šiek tiek pailgesnė. Pagal standartą suaugęs triušis turi sverti nemažiau 7 kg., dauguma šių didingos išvaizdos triušių sveria 8 kg. ir daugiau. Patelės vislios, gerai prižiūri jauniklius.
Pas mane veisiami pilkos ir geležies pilkumo spalvos šios veislės triušiai.


PRANCŪZIJOS-VOKIETIJOS AVINAI – tai egzotiškos išvaizdos , platūs, kuprota nosimi ir kabančiomis ausimis ryškiai mėsinio tipo, pusiau žemos stovėsenos triušiai. Pagal standartą suaugęs triušis turi sverti nemažiau 5,5 kg., dauguma šios veislės triušių sveria 6 kg. ir daugiau. Avinai nelepūs, greitai augantys triušiai. Patelės rūpestingos, gerai prižiūri jauniklius.
Pas mane veisiami pilkos ir geležies pilkumo spalvos šios veislės triušiai.